Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1191 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Лигашки позиции: II.2 (Република Чешка) - Сезона 31

575 174 638
 
ППМ Продавница
Записник
Оваа функција е дел од PRO пакет!

Нареден натпревар
Kubba
Лигашки натпревар
09.04.2020 20:30:00

00
00
01
HRS
MIN
SEC

Експертско мислење
Цена во кредити: 10
Сезона: Држава: Лига:

Конференција A

Поз Тим GP W L Pts PF:PA GAvg Pct
1 Република Чешка BCC Dráteníci z Drátu  9  8  1  17  949:618 1.54 0.889
2 Република Чешка BK KOCOURKOV  9  8  1  17  933:621 1.5 0.889
3 Република Чешка Bohemians666  9  6  3  15  902:701 1.29 0.667
4 Република Чешка Hirschkalb Sudety  9  5  4  14  841:683 1.23 0.556
5 Република Чешка Matrix Stars  9  4  5  13  854:755 1.13 0.444
6 Република Чешка BC INVALIDI 65  9  3  6  12  766:810 0.95 0.333
7  9  0  9  9  631:920 0.69 0.000
8 Република Чешка Cvopíci  9  0  9  9  94:1599 0.06 0.000

Конференција B

Поз Тим GP W L Pts PF:PA GAvg Pct
1 Република Чешка Seattle Sonics  9  8  1  17  936:622 1.5 0.889
2 Република Чешка Ignis Luciopercae  9  7  2  16  899:635 1.42 0.778
3 Република Чешка BT Struhařov  9  6  3  15  905:668 1.35 0.667
4 Република Чешка Tábor Rams  9  6  3  15  745:710 1.05 0.667
5 Република Чешка BK Spořilov Devils  9  5  4  14  743:742 1 0.556
6  9  3  6  12  810:697 1.16 0.333
7 Република Чешка Karihavet  9  3  6  12  734:819 0.9 0.333
8 Република Чешка BC Renaulťáci Tábor  9  0  9  9  676:818 0.83 0.000