Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1191 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Статистика на играчот - Сезона 30 - Регуларна сезона

719 151 236

Добриот пласман во лигашката статистика е доказ на кналитетот на тимот. Статистиките ги покажуваат нјдобрите играчи според особените критериуми. Најдобрите играчи на крајот од сезоната ќе добијат бонус на нованта популарност и нивните клубови ќе добијат финансиска награда од комесарите на лигата.
Сезона: Држава: Лига:

Поз ИмеТим GPMin2FG%3FG%FT%RebATOSTBlkPFPts+/-
1 Израел James MartinСловачка Spartak Myjava 4438.964.457.674.46.66.213.21.32.142.964.3
2 Русија Boris IgnatyevСловачка AK Barsk 354064.76386.37.26.10.74.10.53.339.689.3
3 САД Todd FoxСловачка AK Barsk 35406560.584.45.58.10.75.20.63.43987.9
4 Кинески Тајпеј Liam PinkСловачка Klenovec Warriors 443869.852.4364.97.213.40.22.536.981.6
5 Словачка Radovan GagoСловачка Klenovec Warriors 3134.375.357.15612.430.5513.836.678.4
6 Република Чешка Drahomír HoladaСловачка AK Barsk 364070.551.163.714.84.115.41.43.934.391.1
7 Русија Ilgiz DomchakСловачка AK Barsk 344061.261.283313.30.63.90.433488.3
8 Латвија Kristiāns GrebisСловачка BK Bardejov 4336.963.248.371.211.541.22.813.43170
9 Латвија Valdis TrīsinieksСловачка Spartak Myjava 2135.969.852.378.312.15.90.74.21.22.929.870.9
10 Шпанија Pablo CismadoСловачка Spartak Myjava 4439.765.860.276.14.38.50.73.70.52.329.265
11 Кина Jin GuiСловачка Klenovec Warriors 4439.961.556.769.92.511.70.84.80.51.329.185.8
12 Словачка Timotej FabišСловачка AK Barsk 164063.857.683.82.57.30.83.30.13.129.1103.8
13 Словачка Milan CombaСловачка Baskettball Club Tre 4438.750.339.969.73.453.41.50.4327.8-35.5
14 Финска Paavali VehkaniemiСловачка ŠBK Čerti 2238.758.652.365.545.81.93.50.82.924.848.8
15 Аргентина José EstigarribiaСловачка BK Bardejov 4437.765.148.177.83.97.80.82.30.73.224.473.4
16 Германија Wenzel HaberlСловачка BK Bardejov 63662.146.981.533.70.720.33.723.277.3
17 Швајцарија Tino CornazСловачка Klenovec Warriors 2735.772.356.684.15.44.10.74.11.13.122.977.7
18 Словачка Kamil ŠramkaСловачка Public account 303766.830.942.710.61.42.41.30.33.822-18.5
19 Норвешка Per LiknesСловачка BK Bardejov 4437.665.757.378.95.741.33.71.53.621.571.5
20 Словачка Dominik DananajСловачка BK Svidnička 4420.953.447.161.22.91.70.91.40.61.821.116
21 Словачка Rastislav ČizmadiСловачка jokipoit† 4427.156.658.873.632.221.60.82.520.812.3
22 Португалија José ChavesСловачка ŠBK Čerti 4435.755.537.271.18.93.91.32.413.520.647.1
23 Словачка Frederik SmažilСловачка AK Barsk 94076.557.180.55.84.323.30.4420.684.2
24 Република Чешка Petr DivokýСловачка Klenovec Warriors 1620.478.56369.262.50.33.40.62.620.448.9
25 Словачка Rudolf PospíšilíkСловачка Public account 4437.951.153.485.13.21.43.410.23.320-26.1
26 Франција Roland SprietСловачка Spartak Myjava 2831.869.466.785.98.13.21.22.513.92056.9
27 Словачка Milan Ohrzál Денови за наплата: 6 (Лесен потрес) Словачка ŠBK Čerti 4439.154.853.376.74.34.71.72.412.81945.7
28 Унгарија Krisztián MagyariСловачка BK Bardejov 4439.757.65274.72.55.7130.62.518.677
29 Словачка Juraj HnídzikСловачка AK Barsk 24061.180502.53.5130418.5114
30 Словачка Bohuš GagnerСловачка Golden-State Warrior 4436.144.142.264.933.121.30.42.818.5-2.5
31 Хрватска Martin MedvidСловачка ŠBK Čerti 1626.365.46076.72.94.11.31.50.11.718.233
32 Украина Mykhailo KhrolСловачка ŠBK Čerti 4439.453.154.381.62.152.331.32.817.545.5
33 Република Чешка Štěpán JanhubaСловачка ŠBK Čerti 4034.661.244.757.64.94.71.421.22.617.339.7
34 Словачка Svätopluk ZapletalСловачка BK Svidnička 4020.966.372.683.63.72.31.30.90.32.917.219.8
35 Словачка Ladislav SlízСловачка BC Prada 4333.348.542.475.26.22.32.31.30.34.117.1-15.4
36 Словачка Ladislav OvčíkСловачка jokipoit† 4427.557.354.281.32.72.31.40.80.62.816.214.8
37 Словачка Kristián BystríkСловачка BC Prada 1733.958.737.564.29.42.92.410.54.215.9-5.9
38 Унгарија Tas HunyadiСловачка Baskettball Club Tre 4425.261.835.341.56.50.92.5114.815.4-21.4
39 Словачка Marián HolčekСловачка Golden-State Warrior 4431.551.745.671.432.82.20.80.53.415.12
40 Словачка Marek LapošСловачка BC Prada 4436.849.644.370.73.73.23.41.30.43.615.1-21.1
41 Словачка Vladimír ZimaСловачка AK Barsk 34063.666.762.51.71213.702.314.3127
42 Словачка Vladislav OsipanikСловачка jokipoit† 3415.960.357.372.31.91.80.91.20.41.1147.5
43 Словачка Vladimír MyškaСловачка Golden-State Warrior 4429.659.429.662.95.62.72.11.20.53.513.91.5
44 Словачка Denis LuštinecСловачка adidass12† 4434.946.237.9686.91.23.40.30.43.813.4-56.9
45 Словачка Rastislav GaldaСловачка BC Prada 3729.138.334.370.82.42.62.40.80.52.412.9-22.8
46 Словачка Marek PerúnСловачка MBC Trenčín† 4438.937.628.262.72.62.63.80.60.52.912.9-54.3
47 Словачка Ján ForgácsСловачка BK Svidnička 4427.954.247.253.88.15.11.41.60.43.612.626.9
48 Полска Mieczysław BiłatСловачка BK Bardejov 4429.559.343.562.34.71.91.13.31.6412.657.2
49 Словачка Dušan PaňákСловачка Golden-State Warrior 4430.553.833.366.18.42.12.81.60.63.412.4-1.2
50 Словачка Viliam ČaplovičСловачка adidass12† 4435.536.334.155.61.52.35.10.40.33.912.2-55.3