Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1191 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Профил на државата: Република Чешка

699 716 434
Службена PPM страница на Фејсбук
Стиснете Лајк на нашата Фејсбук страница и добијте ги најновите новости пред сите останати.
Записник
Оваа функција е дел од PRO пакет!

Нареден натпревар
BC Prada
Лигашки натпревар
31.03.2020 20:30:00

00
00
01
HRS
MIN
SEC

Изаберете земја:
Основна информација
Име Република Чешка
Главниот град Prague
Население 10 424 926
Површина 78 866 km2
30 450 sq mi

Статистика на држава
Број на менаџери 113 158 (+0)
Кошаркарски тимови 407 (+0)
Национален тим - Република Чешка
Дома - Гости
Дрес на тимот
Сениор
Селектор Уредник на PowerPlay магазинот Kalores
Помошник tygerik71
Под 19
Селектор Уредник на PowerPlay магазинот Gajdy80
Помошник Нема асистент
Под 17
Селектор Сопственик на ПРО пакет Република Чешка prajouda
Помошник Сопственик на ПРО пакет Република Чешка hajnej007