Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Лигашки позиции: II.2 (Република Чешка) - Сезона 30

15 497 061
 
Добиј бесплатни кредити!
Записник
Оваа функција е дел од PRO пакет!

Нареден натпревар
Liberec Drunken Devils
Пријателски натпревар
18.02.2020 15:30:00

00
00
01
HRS
MIN
SEC

Сезона: Држава: Лига:

Конференција A

Поз Тим GP W L Pts PF:PA GAvg Pct
1  28  28  0  56  2962:2014 1.47 1.000
2 Република Чешка Tábor Rams  28  21  7  49  2637:2141 1.23 0.750
3 Република Чешка Seattle Sonics  28  18  10  46  2643:2241 1.18 0.643
4 Република Чешка BC INVALIDI 65  28  17  11  45  2748:2283 1.2 0.607
5 Република Чешка BK KOCOURKOV  28  15  13  43  2536:2290 1.11 0.536
6 Република Чешка BT Struhařov  28  13  15  41  2663:2299 1.16 0.464
7 Република Чешка BK Houše  28  10  18  38  2522:2457 1.03 0.357
8 Република Чешка The Time Has Come†  28  0  28  28  504:4571 0.11 0.000

Конференција B

Поз Тим GP W L Pts PF:PA GAvg Pct
1 Република Чешка BCC Dráteníci z Drátu  28  25  3  53  2837:2159 1.31 0.893
2 Република Чешка Ignis Luciopercae  28  19  9  47  2698:2076 1.3 0.679
3 Република Чешка Bohemians666  28  13  15  41  2492:2397 1.04 0.464
4  28  12  16  40  2459:2331 1.05 0.429
5 Република Чешка BK Spořilov Devils  28  12  16  40  2356:2256 1.04 0.429
6 Република Чешка Hirschkalb Sudety  28  10  18  38  2423:2346 1.03 0.357
7 Република Чешка Matrix Stars  28  7  21  35  2219:2373 0.94 0.250
8 Република Чешка BC Horses Babice  28  4  24  32  2233:2698 0.83 0.143